TU-cup

Talentudviklingscup’en, eller i daglig tale TU Cup’en er DFfR’s landsdækkende turnering for Junior C og B roere.

Læs alt om TU-cup (reglement heatordning osv.)

Herunder ses den øjeblikkelige stilling i TU Cup’en

Hvis en roer har roet mere end de tilladte to løb på en dag, så er det point i 4x som bliver ignoreret.

Piger Jun C

Sorø Regatta 3 og 4 juliHolstebro Regatta - ÅrgangsmesterskaberAarhus Open RegattaCopenhagen Regatta Danske MesterskaberPoint
#Navn1X2X4X1X2X4X1X2X4X1X2X4X1X2X4X1X2X4X1X2X4X1X2X4XSum
1Mejse Østergaard Nielsen
(Sorø Roklub)
18181818181818181818181818108126234
2Anna Bosnes
(Holstebro Roklub)
61814181618161616181816861688190
3Sarah Aslak Gilberg
(Holstebro Roklub)
141814181618101612181016227088180
4Anna Iversen
(Roklubben Stevns)
16101612181214181418124728012164
5Naja Lübeck
(Hadsund Roklub)
121616161216161618614466250158
6Ella Hjortkær Nørgaard
(Holstebro Roklub)
141814181618141821026872142
7Sofie Steffensen
(Sorø Roklub)
1818121218121614181411212138
8Nanna Bardram Kehr
(Bagsværd Roklub)
6141414141410161612324058130
9Lise Harling Voxnæs Waarst
(Bagsværd Roklub)
81014141414144161245858120
10Josefine Antoinette Brink
(Hadsund Roklub)
161616161814623496
11Cille Hougaard
(Hadsund Roklub)
101216816818826205096
12Mai Søgaard Hvilsom
(Holstebro Roklub)
418121814181030105494
13Karen Bakkeskov Feld Andersen
(Roklubben Stevns)
1012121212164661278
14Frida Bisgaard Kopperholdt
(Roklubben Ægir)
68141016148232163078
15Anna Jacobsen
(Bagsværd Roklub)
8101410146166284478
16Laura Skov
(Holstebro Roklub)
10161418243458
17Selma Iversen
(Sorø Roklub)
861212108441256
18Victoria Clara Brink
(Hadsund Roklub)
1218481681842
19Victoria Brink
(Hadsund Roklub)
14121614121642
20Sofie Koch-Henriksen
(Bagsværd Roklub)
141016103040
21Emmelie Brinkløv
(Lyngby Roklub)
216214263036
22Liv Dolmer
(Bagsværd Roklub)
1014822181434
23Sigrid Gulløv-Elley
(Bagsværd Roklub)
81410181432
24Flora Barslund
(Lyngby Roklub)
12142141428
25Tove Bay
(Lyngby Roklub)
12142141428
26Melissa Harati
(Hadsund Roklub)
2688101424
27Melody Harati
(Hadsund Roklub)
21621618
28Thea Marie Noe
(Jels Roklub)
1621818
29Klara Munk Felthaus
(Københavns Roklub)
210612618
30Kristina B Nielsen
(Roklubben Stevns)
44222214216
31Karen Reimer
(Lyngby Roklub)
14221416
32Celine Nielsen
(Jels Roklub)
161616
33Elvira Dyrbye Bohnsen
(Københavns Roklub)
666612
34Benna Sundstrøm
(Odense Roklub)
42288
35Anna Thomsen
(Jels Roklub)
222
36Katarina Kirkegaard
(Holstebro Roklub)
222
37Marie Schmidt
(Lyngby Roklub)
222
38Alma Karlshøj-Andersen
(Roklubben Stevns)
222
39Caitlin Holbæk Lundager
(Roklubben Ægir)
222

Drenge Jun C

Sorø Regatta 3 og 4 juliHolstebro Regatta - ÅrgangsmesterskaberAarhus Open RegattaCopenhagen Regatta Danske MesterskaberPoint
#Navn1X2X4X1X2X4X1X2X4X1X2X4X1X2X4X1X2X4X1X2X4X1X2X4XSum
1Andreas Bork Kristensen
(Holstebro Roklub)
1618141818181618181816665270188
2Kasper Søndergaard
(Holstebro Roklub)
181818181816181418327054156
3Buster Kiilerich Madsen
(Bagsværd Roklub)
1216121416181616108383466138
4Noah Baltser Lyngaard
(Holstebro Roklub)
18181012181818418146654134
5Otto Kjærulff
(Bagsværd Roklub)
12166161418141428304050120
6Hjalte Næraa
(Bagsværd Roklub)
8166141618121626202866114
7Frederik Aksel Holmriis
(Hadsund Roklub)
181416161612146244106
8Alexander Grundtvig
(Bagsværd Roklub)
108124141412142612424296
9William Lemming
(Holstebro Roklub)
121816186166443686
10Storm Genet
(Bagsværd Roklub)
141612161614283274
11Christian Sindre Bech
(Hadsund Roklub)
12148168214304474
12Jakob Bjørn Danø
(Bagsværd Roklub)
614614121628184470
13Rolf Søborg Højerup
(Bagsværd Roklub)
41421410142144258
14Uffe Søborg Højrup
(Bagsværd Roklub)
181816183452
15Carl Dunch
(Saxkjøbing Roklub)
821810104848
16Mikkel Madsen
(Holstebro Roklub)
181016103444
17John Havris
(Bagsværd Roklub)
141414142842
18Woody Lori-Leth
(Københavns Roklub)
16183434
19Albert Grydehøj Stobbe
(Københavns Roklub)
16183434
20Carl Hassan Gaba
(Københavns Roklub)
1014103434
21Conrad Norman
(Københavns Roklub)
1014103434
22Malthe Lund Lynæs
(Sorø Roklub)
1612161228
23Simon Aslak Gilberg
(Holstebro Roklub)
1016101626
24Johan Bach Sørensen
(Lyngby Roklub)
1642222224
25Viktor Stoffregen Tørning
(Bagsværd Roklub)
1014101424
26Tobias Lilholm Petersen
(Odense Roklub)
28210121022
27Gustav Klingenberg Haussmann
(Odense Roklub)
81081018
28Johan Bach Sørensen
(Lyngby Roklub)
161616
29Maximilian Kristensen
(Bagsværd Roklub)
161616
30Thomas Hampen
(Rødvig Roklub)
1221414
31Noah Bøss
(Bagsværd Roklub)
141414
32Aske T. Jensen
(Silkeborg Roklub)
6421212
33Karl Høj Bergreen
(Sorø Roklub)
121212
34William Jensen
(Odense Roklub)
888
35Anton Bøgelund
(Odense Roklub)
888
36Karl Alminde
(Sorø Roklub)
444
37Aidan Mingo
(Sorø Roklub)
444
38Johan Beck Grønskov
(Lyngby Roklub)
22224

Piger Jun B

Sorø Regatta 3 og 4 juliHolstebro Regatta - ÅrgangsmesterskaberAarhus Open RegattaCopenhagen Regatta Danske MesterskaberPoint
#Navn1X2X4X1X2X4X1X2X4X1X2X4X1X2X4X1X2X4X1X2X4X1X2X4XSum
1Laura Møller
(Holstebro Roklub)
14181818161816188254136
2Anna Skovdam
(Holstebro Roklub)
14181818101816147254126
3Signe Thorup
(Sorø Roklub)
181616121816168032112
4Maria Jákupsdottír Johansen
(Sorø Roklub)
18161612181616168016112
5Naja Noer Normann Andersen
(Holstebro Roklub)
10181018101814125654110
6My Alberte Schaaf
(Holstebro Roklub)
10181018418121244454102
7Caroline Bork Terkelsen
(Lyngby Dameroklub)
81616141614185844102
8Elaina Bjørkman
(Sorø Roklub)
18161414141258141688
9Isabella Bache
(Roskilde Roklub)
1618161818503686
10Mia Christensen
(Odense Roklub)
10141214814442872
11Frida Werner Foldager
(Roskilde Roklub)
181818146868
12Caroline Sejersen
(Odder Roklub)
141214126342458
13Silje Trenter
(Roskilde Roklub)
121818123648
14Anne Kristine Bech Asaa
(Odder Roklub)
12121212242448
15Bjørk Kallesøe
(Odense Roklub)
6141014162844
16Marie Kleist
(Silkeborg Roklub)
16163232
17Mathilde Lyngholm
(Silkeborg Roklub)
16163232
18Dina Poulsen
(Sorø Roklub)
16163232
19Liva Østergaard Nielsen
(Sorø Roklub)
16163232
20Anna Bosnes
(Holstebro Roklub)
181818
21Mejse Østergaard Nielsen
(Sorø Roklub)
161616
22Selma Iversen
(Sorø Roklub)
141414
23Sarah Aslak Gilberg
(Holstebro Roklub)
121212
24Elvira Dyrbye Bohnsen
(Københavns Roklub)
888
25Sara Kaarup Andersen
(Københavns Roklub)
888

Drenge Jun B

Sorø Regatta 3 og 4 juliHolstebro Regatta - ÅrgangsmesterskaberAarhus Open RegattaCopenhagen Regatta Danske MesterskaberPoint
#Navn1X2X4X1X2X4X1X2X4X1X2X4X1X2X4X1X2X4X1X2X4X1X2X4XSum
1Valdemar Vilhelmsen
(Sorø Roklub)
1616161616161816181616181610280198
2Emil Jelstrup
(Sorø Roklub)
16161616161618161816618610280188
3Jonas Lindegaard
(Sorø Roklub)
10161416121618161616816643080174
4Mads Christensen
(Sorø Roklub)
1616141614161612161416563080166
5Hjalte Westeraa
(Holstebro Roklub)
4181018161816181818343090154
6Jens Pedersen
(Holstebro Roklub)
1018101818121816184890138
7Simon Madsen
(Holstebro Roklub)
218618181618161883290130
8Oliver Bach
(Randers Roklub)
1818181818187236108
9Sigurd Rindom Poulsen
(Bagsværd Roklub)
68128101416101254281496
10Esben Friis Thanning
(Roskilde Roklub)
812141241414210424890
11Simon Starklint
(Holstebro Roklub)
418218181218187290
12Frederik Bertelsen
(Hadsund Roklub)
1418161818305484
13Frederik Juel Hansen
(Dragør Roklub)
4121012814210244872
14Nicklas Frost Davidsen
(Jels Roklub)
146106414104454
15Mikkel Peter Noe
(Jels Roklub)
1461081484452
16Gustav Krogh
(Odense Roklub)
10121441028101250
17Jakob Iversen
(Roklubben Stevns)
12682128321648
18Theis Wolfram
(Bagsværd Roklub)
21441214244046
19Karl Heuer
(Bagsværd Roklub)
21441212182644
20Nikolaj Hausmann Olsen
(Roklubben Stevns)
264261228261642
21Jakob Lynbech
(Bagsværd Roklub)
214212122142642
22Viggo Lambert
(Københavns Roklub)
814812162642
23Andreas Bork Kristensen
(Holstebro Roklub)
14183232
24Woody Lori-Leth
(Københavns Roklub)
14142828
25Carl Hassan Gaba
(Københavns Roklub)
14142828
26Daniel Mølgaard Pedersen
(Holstebro Roklub)
10214121426
27Erik Friedrichsen
(Bagsværd Roklub)
1214121426
28Asger Kallesøe
(Odense Roklub)
1012101222
29Kian Harati
(Hadsund Roklub)
181818
30Nikolaj Kragh SImonsen
(Bagsværd Roklub)
141414
31Noah Baltser Lyngaard
(Holstebro Roklub)
141414
32Kasper Søndergaard
(Holstebro Roklub)
141414
33Gustav Klingenberg Haussmann
(Odense Roklub)
121212
34Albert Grydehøj Stobbe
(Københavns Roklub)
121212
35Woody Siigurt Lori Leth
(Københavns Roklub)
121212
36Tobias Holt Poulsen
(Odense Roklub)
121212
37Alexander Walker
(Lyngby Roklub)
22266
38August Riis Poulsen
(Roklubben Stevns)
2244
39Hector Carriero
(Københavns Roklub)
222
40Sylvester Keinicke Jørgensen
(Københavns Roklub)
222
41Victor A. Unmack
(Københavns Roklub)
222
42Mads Hessellund
(Hadsund Roklub)
222
43Viggo Højme Lambert
(Københavns Roklub)
222