TU-cup

Talentudviklingscup’en, eller i daglig tale TU Cup’en er DFfR’s landsdækkende turnering for Junior C og B roere.

Læs alt om TU-cup (reglement heatordning osv.)

Herunder ses den øjeblikkelige stilling i TU Cup’en

Hvis en roer har roet mere end de tilladte to løb på en dag, så er det point i 4x som bliver ignoreret.

Piger Jun C

Sorø Regatta 3 og 4 juliPoint
#Navn1X2X4X1X2X4X1X2X4XSum
1Naja Lübeck
(Hadsund Roklub)
181616161618323282
2Frida Bisgaard Kopperholdt
(Roklubben Ægir)
14616881422143066
3Ella Hjortkær Nørgaard
(Holstebro Roklub)
14181418283664
4Sarah Aslak Gilberg
(Holstebro Roklub)
14181418283664
5Mejse Østergaard Nielsen
(Sorø Roklub)
181818183654
6Anna Bosnes
(Holstebro Roklub)
181418143650
7Josefine Antoinette Brink
(Hadsund Roklub)
161616321648
8Mai Søgaard Hvilsom
(Holstebro Roklub)
181218123648
9Lise Harling Voxnæs Waarst
(Bagsværd Roklub)
8161014183048
10Anna Jacobsen
(Bagsværd Roklub)
8161014183048
11Cille Hougaard
(Hadsund Roklub)
16121616121644
12Anna Iversen
(Roklubben Stevns)
101612162238
13Sofie Steffensen
(Sorø Roklub)
18183636
14Victoria Brink
(Hadsund Roklub)
1216121628
15Karen Bakkeskov Feld Andersen
(Roklubben Stevns)
10122222
16Melissa Harati
(Hadsund Roklub)
66861420
17Nanna Bardram Kehr
(Bagsværd Roklub)
41441418
18Klara Munk Felthaus
(Københavns Roklub)
101010
19Kristina B Nielsen
(Roklubben Stevns)
222

Drenge Jun C

Sorø Regatta 3 og 4 juliPoint
#Navn1X2X4X1X2X4X1X2X4XSum
1Frederik Aksel Holmriis
(Hadsund Roklub)
18141616343064
2Kasper Søndergaard
(Holstebro Roklub)
18181818181854
3Christian Sindre Bech
(Hadsund Roklub)
1214816203050
4Andreas Bork Kristensen
(Holstebro Roklub)
161814301848
5Noah Baltser Lyngaard
(Holstebro Roklub)
18181010181846
6Storm Genet
(Bagsværd Roklub)
14161214121642
7Buster Kiilerich Madsen
(Bagsværd Roklub)
12161212121640
8Woody Lori-Leth
(Københavns Roklub)
16183434
9Albert Grydehøj Stobbe
(Københavns Roklub)
16183434
10Hjalte Næraa
(Bagsværd Roklub)
8166681630
11Alexander Grundtvig
(Bagsværd Roklub)
10812102030
12Mikkel Madsen
(Holstebro Roklub)
1810101828
13Otto Kjærulff
(Bagsværd Roklub)
1216121628
14Carl Hassan Gaba
(Københavns Roklub)
10142424
15Conrad Norman
(Københavns Roklub)
10142424
16Aske T. Jensen
(Silkeborg Roklub)
641010
17Simon Aslak Gilberg
(Holstebro Roklub)
101010
18Carl Dunch
(Saxkjøbing Roklub)
821010

Piger Jun B

Sorø Regatta 3 og 4 juliPoint
#Navn1X2X4X1X2X4X1X2X4XSum
1Laura Møller
(Holstebro Roklub)
14181818323668
2Anna Skovdam
(Holstebro Roklub)
14181818323668
3My Alberte Schaaf
(Holstebro Roklub)
10181018203656
4Naja Noer Normann Andersen
(Holstebro Roklub)
10181018203656
5Caroline Sejersen
(Odder Roklub)
14121412282452
6Signe Thorup
(Sorø Roklub)
181616183250
7Maria Jakubsdottir Johansen
(Sorø Roklub)
18161616181650
8Anne Kristine Bech Asaa
(Odder Roklub)
12121212242448
9Elaina Bjørkman
(Sorø Roklub)
18161418141648
10Isabella Bache
(Roskilde Roklub)
16183434
11Marie Kleist
(Silkeborg Roklub)
16163232
12Mathilde Lyngholm
(Silkeborg Roklub)
16163232
13Dina Poulsen
(Sorø Roklub)
16163232
14Liva Østergaard Nielsen
(Sorø Roklub)
16163232
15Selma Iversen
(Sorø Roklub)
141414

Drenge Jun B

Sorø Regatta 3 og 4 juliPoint
#Navn1X2X4X1X2X4X1X2X4XSum
1Oliver Bach
(Randers Roklub)
18181818363672
2Frederik Bertelsen
(Hadsund Roklub)
14181618303666
3Valdemar Vilhelmsen
(Sorø Roklub)
161616321648
4Emil Jelstrup
(Sorø Roklub)
161616321648
5Esben Friis Thanning
(Roskilde Roklub)
8121412222446
6Mads Christensen
(Sorø Roklub)
16161416141646
7Jonas Lindegaard
(Sorø Roklub)
10161410141640
8Frederik Juel Hansen
(Dragør Roklub)
4121012142438
9Jens Pedersen
(Holstebro Roklub)
101810201838
10Sigurd Rindom Poulsen
(Bagsværd Roklub)
68128181634
11Hjalte Westeraa
(Holstebro Roklub)
41810141832
12Viggo Lambert
(Københavns Roklub)
8148161430
13Jakob Iversen
(Roklubben Stevns)
1268220828
14Simon Madsen
(Holstebro Roklub)
218681826
15Simon Starklint
(Holstebro Roklub)
418261824
16Theis Wolfram
(Bagsværd Roklub)
2144241420
17Nicklas Frost Davidsen
(Jels Roklub)
1462020
18Mikkel Peter Noe
(Jels Roklub)
1462020
19Karl Heuer
(Bagsværd Roklub)
214461420
20Jakob Lynbech
(Bagsværd Roklub)
2142221418
21Nikolaj Hausmann Olsen
(Roklubben Stevns)
26426814
22Daniel Mølgaard Pedersen
(Holstebro Roklub)
1021212
23August Riis Poulsen
(Roklubben Stevns)
2244
24Hector Carriero
(Københavns Roklub)
222
25Victor A. Unmack
(Københavns Roklub)
222